ne 3. 3. 2024 10:00 @ Jičín, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 03.03.2024 - DBSK "B" - TJF Čechie Čejetice 1:5

.

DBSK B – TJF ČECHIE ČEJETICE MB 1:5 (0:1)

Střelci: 60. Dorotík

Sestava 1. poločas: Pilař (Ort J.) – Svoboda O., Svoboda J., Novák T., Merva J. – Hrušovský, Boško, Havel, Šolc – Merva L., Dorotík

V průběhu prostřídávali: Ort P., Bartko

Jelikož se příprava Benfiky blíží do finále, zvedá se s tím i kvalita soupeřů domluvených na přátelská utkání. Naším dalším soupeřem v pořadí byl tým ze středu tabulky okresního přeboru, Čechie Čejetice. Náš tým byl doslova zdecimován omluvenkami, z důvodu zranění, nemoci, pracovních vytížení i kocoviny jsme napočítali deset omluvenek. Proto jsme byli nuceni sestavu hodně skládat a improvizovat, což z druhého pohledu ukázalo zrcadlo ohledně variability a flexibility mnoha hráčů. Bohužel se hned v páté minutě nešťastně zranil Havel a deset minut na to ho následoval i Jakub Ort, tím pádem nám zůstal jeden hráč na střídání do zbytku zápasu. Soupeř hrající vyšší soutěž byl jednoznačně techničtější, fotbalovější a jen díky výbornému výkonu obou našich brankářů jsme první poločas prohráli jen o jednu branku. Ve druhém poločase opadlo tempo na obou stranách, šance do kterých jsme se dostali, jsme až na Dorotíkovu branku, nevyužili a soupeř stále více využíval svou fotbalovost při přechodech do naší obrany. Ondřej Pilař pochytal několik samostatných nájezdů a tak je konečné skore 1:5 z našeho pohledu ještě milosrdné. Výsledek byl jednoznačně ovlivněn mnoha absencemi, ale na to se nemůžeme vymlouvat, ze zápasu se spíše musíme poučit a doufat, že se nám vrátí opory. Další přípravu sehrajeme opět s celkem z okresního přeboru, tentokráte bude naším soupeřem FK Krnsko a to v neděli 10.3. v 10:00 opět na UMT v Jičíně.