ne 21. 4. 2024 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 21. kolo

"B" - 21. kolo - 21.04.2024 - DBSK - SK Jizera Předměřice 1:2 (0:2)

DBSK B – SK Jizera Předměřice 1:2

Branky: 82.Dorotík

Sestava: Macek – Svoboda O., Havel, Kubeček, Kynčl – Šolc, Vynikal, Merva J.,Rejzek – Šouta, Keszeg

Náhradníci: Dorotík (46), Verecký (46), Bartko (46), Merva L. (70), Hrušovský (70)

V dalším domácím utkání jarní sezony nás čekala těžká prověrka a silný soupeř z Předměřic. Druhý tým tabulky se pyšní výbornou obranou a také má na jaře skvělou formu, což potvrdil i výhrou v minulém kole, kdy si vyšlápnul na lídra tabulky Čistou.

O tom, že to nebude jednoduché utkání, jsme se přesvědčili hned od prvních minut. Soupeř byl důraznější v soubojích, rychlejší a dělal nám od začátku velké problémy. Hned v páté minutě se soupeř po chybě naší obrany dostal do vedení, kdy po dvou zápasech skončila naše neprůstřelnost, místo abychom reagovali na vývoj utkání, zvýšil soupeř ve dvacáté minutě na dva nula a naše mužstvo bylo jako opařené, ztráceli jsme spousty balonů ve středu hřiště, z čehož plynuly nepříjemné protiútoky rychlých hráčů Předměřic. Do naší jediné, avšak obrovské šance se dostal krátce před koncem poločasu Šouta, avšak z blízka jeho střelu fantasticky chytil brankář hostů.

Do druhé půle jsme trochu přeskupili řady a snažili se alespoň korigovat výsledek a vykřesat naději na bodový zisk. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale byl to spíše boj o střed hřiště, do více šancí se dostávali hostující hráči, avšak naráželi na výborně chytajícího Macka, který zlikvidoval minimálně pět brankových příležitostí. Naději přinesl v 82. minutě Rejzek, který krásně vybojoval míč, odcentroval a nehlídaný Dorotík hlavou snížil. Závěrečný tlak však už nepřinesl žádnou brankovou příležitost a tak utkání skončilo 1:2.

Nutno říci, že jsme na jaře zatím narazili na nejsilnějšího soupeře, který byl ve všech atributech utkání jasně lepší, výsledek tedy odpovídá průběhu zápasu. Vzhledem k tomu, že našimi dalšími soupeři budou opět týmy z horní části tabulky, byla to i dobrá zkouška pro všechny naše hráče a nastavené zrcadlo tomu, jak jsme na tom vzhledem k našim ambicím.

Další utkání odehrajeme v sobotu 27.4. v 17:00 v Kněžmostě.