"A" - Přátelák - 25.02.2024 - SK Jičín – DBSK 3:7 (0:4)

Poslední přípravné utkání sehrálo áčko na UMT v Jičíně, proti domácímu SK.

SK JIČÍN – DBSK 3:7 (0:4)

Branky: 7‘, 42‘ Zdeněk Bělík, 14‘ Radek Tomíček, 19‘ Petr Ježek, 77‘, 87‘ Jan Boček, 81‘ Milan Merva

Sestava DBSK: Ondřej Klíma (46‘ Miroslav Bím) – Miroslav Horák (46‘ Lukáš Zvěřina), Petr Ježek, Michal Skalický (46‘ František Klíma) – Tomáš Šolc, Michal Horák, Zdeněk Bělík, Jakub Kasal – Milan Merva, Radek Tomíček, Jan Boček

Poslední přípravné utkání jsme sehráli na UMT v Jičíně, proti domácímu SK.

Hned v úvodu měl velkou šanci Radek Tomíček, ale míč po hlavičce Míry Horáka poslal nad odkrytou branku. V 7. minutě jsme šli do vedení, když Radek Tomíček vybojoval míč a předložil Zdeňkovi Bělíkovi 0:1. Ve 14. minutě se role prohodili a po centru Zdeňka Bělíka dával Radek Tomíček hlavou na 0:2. V 19. minutě po rohu zvyšoval na 0:3 Petr Ježek, když dorazil míč do sítě po hlavičce Míry Horáka. Do poločasu ještě skóroval nádhernou střelou ve 42. minutě Zdeněk Bělík po hezké akci, kde na začátku byl Tomáš Šolc, který vysunul Honzu Bočka, po jehož nahrávce poslal Zdeněk Bělík z voleje míč za záda domácího brankáře 0:4.

V úvodu druhé půle domácí snížili po rohovém kopu a hlavičce nikým nehlídaného hráče 1:4. V 77. minutě pálil do sítě Honza Boček po nahrávce Zdeňka Bělíka 1:5. Další navýšení skóre obstaral v 81. minutě Milan Merva 1:6. V závěru jsme dvakrát podcenili útoky domácích a zbytečně inkasovali. O konečnou podobu skóre se postaral v 87. minutě Honza Boček po chytře rozehraném trestném kopu Zdeňka Bělíka 3:7.