ne 1. 10. 2023 16:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 9. kolo

"B" - 9. kolo - 01.10.2023 - DBSK "B" - TJ Sokol Kněžmost 3:4 (2:2)

Střelci: 11. Boško David, 44. Dorotík Jan, 54. Merva Jan

ČK: Polák Miroslav (62.)

Sestava DBSK B: Pilař Ondřej (46. Ort Jakub) – Merva Lukáš (K), Bartko Dominik, Holub Luděk, Zvěřina Lukáš, Svoboda Jakub, Verecký Petr, Ort Petr, Rejzek David, Dorotík Jan, Boško David

Náhradníci: Hrušovský Jan, Macek Lukáš, Polák Miroslav, Ort Jakub, Merva Jan, Novotný Michal, Svoboda Ondřej

Po průvanu v kabině a špatném výkonu v Předměřicích jsme chtěli uspět na domácí půdě, ve veledůležitém utkání proti rivalovi z Kněžmostu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v 11. minutě nás do vedení poslala opora předních řad David Boško. Další náznaky a průniky, hlavně v podání Davida Rejzka však vždy narazili na obranu, případně to zhatila finální přihrávka. Fotbal se snažil hrát i soupeř a opíral se především o tvořivost Zajíčka a kapitána Štěpána Rychtra. Oba dělali naší obraně velké problémy a a ve 28. minutě donutili naši obranu dát si vlastní gól. O tři minuty bylo ještě hůř, kdy dalekonosná střela zapadla přesně pod břevno bezmocného Pilaře v brance. Nezbývalo nám než zmobilizovat síly a soupeře jsme v posledních pěti minutách první půle přišpendlili na jeho půlku. Náš tlak nakonec vyústil ve vyrovnávací branku, kterou po sérii rohů vsítil Jan Dorotík. Do šaten se tedy šlo smírně, 2:2.

Do druhé půle jsme vystoupili skvěle a v 54. minutě vstřelil svou druhou branku v sezoně a ve druhém zápase po sobě Jan Merva a poslal náš team do vedení. V tu chvíli jsme měli jasnou převahu a snažili se zápas definitivně rozhodnout. Bohužel se žádná naše akce neujala, naopak v 62 druhé minutě byl po faulu a druhé žluté kartě vyloučen Míra Polák. Z následného přímého kopu se nádherně trefil nejlepší hráč soupeře Zajíček a bylo opět srovnáno. Přestože jsme hráli v 10, nebylo to na hřišti moc znát a stále jsme si vytvářeli spousty šancí. Tu největší měl nakonec v 86. minutě Jan Hrušovský, z malého vápna však trefil špičku kopačky hostujícího brankáře a bohužel přišel trest, kdy z protiútoku proměnil svou šanci soupeř. Poslední šanci na srovnání měl poté v nastavení David Rejzek, ale jeho krásná střela jen těsně minula branku. Utkání jsme tedy prohráli 3:4.

Poslední dvě utkání nám jasně ukázali, jaké jsou naše šance prát se o postup, s přímými konkurenty jsme ztratili, ale ne tak fotbalově, ale spíše produktivitou a nastavením teamového ducha. Na tyto aspekty se určitě chceme do konce podzimní části zaměřit. Nyní nás čeká výjezd na velice neoblíbené hřiště v Čisté, kde se pokusíme napravit reputaci a vrátit se na vítěznou vlnu. Utkání se hraje v sobotu 7.10. od 16:00.