ne 10. 9. 2023 17:00 @ Ledce, III. třída muži, 6. kolo

"B" - 6. kolo - 10.09.2023 - SK Ledce - DBSK "B" 2:1 (1:1)

K druhému venkovnímu utkání v sezoně vyrazila naše rezerva na hřiště SK Ledce.

SK Ledce - DBSK B 2:1 (1:1)

(20. Jan Dorotík), ČK: 65. Jan Dorotík, 90. Lukáš Macek

Sestava DBSK B: Pilař Ondřej (46. Ort Jakub) – Merva Lukáš (K), Bartko Dominik, Holub Luděk, Novák Matouš, Svoboda Jakub, Novotný Michal, Polák Miroslav, Hrdý Jan, Dorotík Jan, Boško David

Náhradníci: Havel Petr, Hrušovský Jan, Novotný Robert, Kubišta Tomáš, Macek Lukáš

K druhému venkovnímu utkání v sezoně vyrazila naše rezerva na hřiště SK Ledce. Po třech výhrách v řadě jsme chtěli navázat na výkony z předchozích utkání.

Hřiště v Ledcích v tomto období připomínalo spíše betonový plácek pokrytý trávou, na hřišti se hůř kombinovalo, což dělalo našemu celku větší problémy než domácím. Nicméně i tak jsme se dostali v první půli do více šancí a jednu z nich proměnil v naše vedení Jan Dorotík. Další šance na sebe nenechali dlouho čekat, Macek, Hrdý, Bartko a znovu Dorotík mohli zvýšit vedení a asi by se nikdo nedivil, kdybychom po půlce vedli větším rozdílem. Nicméně i soupeř nezahálel a pár náznaků během prvního poločasu určitě měl. Bohužel dokázal udeřit v nejhorší možnou dobu a to minutu před koncem poločasu. A tak místo pohodlného vedení jsme odcházeli do šaten za stavu 1:1. To co nás zdobilo v prvních třech kolech, a to produktivita, tentokrát nebyla naše doména.

To jaké tento fakt bude mít fatální následky, ukázal hned začátek druhého poločasu, kdy při rozehrávce na suchém terénu podklouznul Kuba Ort, a ze vzniklého zmatku se domácí dostali do vedení. Přeskupili jsme síly, na hřiště poslali novou krev, abychom utkání obrátili v náš prospěch. Bohužel domácí poctivě bránili a navíc chodili do velice nebezpečných protiútoků. Naštěstí si s většinou z nich poradila naše obrana, případně Jakub Ort v brance.

V 65. minutě se k velkému sólu a úniku odhodlal Jan Dorotík, tísněn dvěma obránci z obou stran byl ve chvíli pokusu o zakončení jasně faulován, bohužel faul viděli na hřišti (včetně domácí lavičky), kromě toho nejpovolanějšího. Pan rozhodčí, který už do té doby nasekal mnoho chybných výroků, nejen že neodpískal faul, ale za následné protesty Dorotíka vyloučil. V devíti a unavení v úmorném vedru jsme šli do rozestavení 3-3-3, vysunuli dopředu Boška a Holuba, tlačili jsme se za vyrovnáním a odráželi protiútoky. Nicméně ani přímý kop Boška, ani tři střely Havla úspěch nepřinesly. V 90-té minutě se k velkému sólu odhodlal Jan Hrušovský, obešel dva hráče, kolem třetího si na velkém vápně píchnul balón a stoper domácích ho jasně podkopnul, k čemuž se i po zápase přiznal. Avšak oproti očekávání udělení červené karty a zisku standartní situace, se zahrával pouze odkop od branky. Tato situace rozlítila některé hráče na lavičce a Lukáš Macek obdržel přímo červenou kartu a trenér Dalibor Zehnal žlutou.

Utkání skončilo tedy naší první porážkou v sezoně, 1:2. I přes opravdu bídný výkon rozhodčího, který na obě strany pískal opravdu špatně, nebyl on tím, kdo rozhodl o výsledku, zápas jsme si prohráli sami malou střeleckou potencí.

Další utkání odehraje B team doma v neděli 17.9. od 16:30, kdy na domácím hřišti přivítáme FC Mukařov.