ne 9. 6. 2024 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 15. kolo

"B" - 15. kolo - 09.06.2024 - DBSK "B" - TJ Sokol Jabkenice 0:2 (0:1)

.

DBSK B – TJ Sokol Jabkenice 0:2

Sestava: Pilař – Svoboda J., Havel, Zvěřina, Svoboda O. – Dostál, Vynikal, Skála, Koťátko – Šimek, Stránský

Náhradníci: Merva J., Merva L., Macoun, Hrušovský

Poslední domácí utkání naší Benfiky bylo poznamenáno velkým počtem omluvenek, zdravotní důvody a pracovní vytížení vyřadilo velkou část týmu a tak se trenérský štáb rozhodl povolat do zbraně mladé pušky. Hned šest hráčů v dorosteneckém věku se dostalo na soupisku a všichni dostali šanci vyzkoušet si dospělý fotbal. Ne všichni jsou úplnými nováčky, Svoboda i Skála mají již zkušenosti z A týmu mužů, avšak pro Koťátka, Macouna, Dostála a Šimka šlo o domácí křest ohněm.

Ve srovnání s přechozím domácím utkáním proti SK Židněves, které mimochodem gratulujeme k postupu do Okresního přeboru, ve kterém jsme hráli bez nasazení a byli ve všem horší, byl tento zápas jako den a noc. Mladí hráči přinesli aktivitu, houževnatost a hlavně viditelnou chuť. To, že se něco nepovede, patří k vývoji fotbalisty, avšak všichni ukázali, že do budoucna máme na čem stavět a kam se rozvíjet dál.

Utkání samotné bylo ve znamení našeho celého jara, to znamená, neschopnost vstřelit branku, i přes mnoho šancí a velkou aktivitu. Soupeři se podařilo dvakrát skórovat. Jednou v prvním poločase a podruhé pár minut před koncem. Žádná naše střela se bohužel neujala a i přes větší držení balonu a mnoho střeleckých pokusů, jsme nakonec prohráli 0:2.

Sezonu zakončíme zápasem na hřišti sestupujícího SK Strašnov a bylo by hezké zakončit ziskem tří bodů. Nicméně vzhledem k počtu zraněných a kolizi se zápasem A týmu i gardy, budeme rádi za naplnění nominace.