FK Uhlířské JanoviceDBSK
2:3
so 5. 10. 2024 16:00 @ FK Uhlířské Janovice, NEXT REALITY 1.A třída sk. B (6.liga sk.B), 9. kolo

"A" - 9. kolo - 05.10.2024 - FK Uhlířské Janovice - DBSK 2:3 (0:1)

Utkání áčka se hrálo na velmi těžkém terénu, ale oba týmy si s tím dokázali poradit.

FK Uhlířské Janovice - Dolnobousovský SK 2:3 (0:1)

Branky: 75. Beneš, 81. Vyhnánek - 6. Bělík, 87. Boček, 90+2. Falta

Střely celkem: 10:18, střely na branku: 5:12, rohy: 3:8

Sestava: Bím - T. Šolc, Klíma, Horák Mich., Karela - Boček, Kořínek, Falta, Bělík, Merva (70’ Kasal) - Tomíček

Hodnocení Matěje Falty: Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, ale oba týmy si s tím dokázali poradit a byl k vidění fotbal se spoustou šancí. Nám se vydařil vstup do utkání, kdy po nahrávce Radka Tomíčka zakončoval chytrým lobem přes brankáře Zdeněk Bělík a šli jsme do vedení. V první půli jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu, vytvořili si několik obrovských šancí, ale žádnou další jsme bohužel neproměnili. Nejdříve jsem v koncovce 2x selhal já, dále své šance neproměnili Radek Tomíček, Honza Boček a Milan Merva. Domácí v prvním poločase měli dvě velké šance, nejdříve jejich hráč šel sám na branku a na konci poločasu skončila jejich tečovaná střela na tyči.

Vstup do druhého poločasu nebyl z naší strany špatný, ale s přibývajícími minutami jsme v přechodové fázi kazili jednoduché míče. Domácí naopak vysoko napadali a byli v přechodové fázi lepším týmem, vytvářeli si nebezpečné situace a zakončení, neřekl bych však, že to byly šance vyložené. Za svou snahu však byli odměněni a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Naše reakce byla po inkasované brance skvělá, domácí jsme zatlačili, v sérii rohů jsme dokonce nastřelili břevno. Po jedné z našich standardních situací však šli po výborně vyřešeném brejku do vedení domácí. My jsme však nesložili zbraně a v 87. minutě jsme po centru Jakuba Kasala a zakončení Honzy Bočka vyrovnali. V závěru utkání oba týmy chtěli strhnout vítězství na svou stranu, hrál se fotbal na totální riziko a nám se povedlo ještě jeden útok dotáhnout do zdárného konce. V 92. minutě Filip Kořínek zvládnul na půlce hřiště důležitý souboj, přenesl těžiště hry až do vápna na Jakuba Kasala, Kuba přihrál míč pod sebe a mně se povedlo rozhodnout. Vítězství považuji za zasloužené, zápas jsme totiž měli rozhodnout mnohem dříve než v napínavé koncovce, kde to nakonec mohlo dopadnout jakkoliv. Mrzí mě velké množství neproměněných šancí, na druhou stranu bych rád všechny pochválil, že jsme ani za nepříznivého stavu nepřestali hrát a dokázali zápas otočitna naší stranu. Soupeři děkujeme za kvalitní utkání.