A – mistrovské utkání 22. kolo - 20.5.2017

DBSK - NELAHOZEVES 1:1 na pen. 2:1 (0:0)

Branka: 53‘ Tomíček Radek

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů jsme doma přivítali Dynamo Nelahozeves.

Od úvodu bylo znát, že k nám dorazil zdatný tým, počáteční hru mezi vápny přerušila až střela hostí ve 14‘, která však směřovala nad branku, ve stejném duchu se nesla akce Marka Koštíře a zakončení Ondry Klímy z 19‘. Ve 27‘ výborně zakročil Martin Sýkora proti střele hostí z malého vápna a ve 45‘ pálili opět hosté mimo branku. Naše produktivita směrem dopředu byla v první půlce žalostná a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme už vstoupili daleko aktivněji a tak střela Ondry Klímy ze 46‘ trefila brankáře hostí, ve 49‘ hlavičkoval Mára Koštíř nad a o dvě minuty později ho napodobil opět Ondra Klíma. V 58‘ se už skóre měnilo, přihrávkou vyslal do útoku Ondra Klíma Radka Tomíčka, ten obešel gólmana a skóroval do prázdné branky 1:0. Další velkou šanci měl v 60‘ Milan Merva, ale střelu poslal nad branku, další pokus Ondry Klímy skončil také vysoko nad brankou, v 65‘ se opět vyznamenal Martin Sýkora, kdy vychytal samostatný únik hostujícího útočníka. Další naše střelecké pokusy vychytal také výborně chytající gólman hostí. Nelahozeves hrála dobře a snažila se o vyrovnání, to se podařilo v 83‘ z nařízeného pokutového kopu 1:1. V závěrečném tlaku měl výhru na kopačce Tomáš Šolc, ale v nadějné pozici minul branku a tak přišly na řadu pokutové kopy, v nich jsme, oproti minulému týdnu v Borku, uspěli.

DBSK "A" - NELAHOZEVES
1:1 (0:0)
Komentář Foto

1:1 (0:0)

A – mistrovské utkání 21. kolo - 14.5.2017

SLAVIA VELKÝ BOREK - DBSK 1:1 na pen. 2:1 (1:1)

Branky: 4‘ Kasal Jakub

Do Borku jsme odjížděli s cílem odčinit prohru z Pěčic a opět navázat na úspěšné jarní výsledky a pohlednou hru. Dopředu bylo jasné, že nenastoupí zraněný Ondřej Klíma a zůstane na střídačce jen jako náhradník do branky, na pátečním tréninku se pro zranění omluvil Jan Hrdý, dopoledne před zápasem napsal Pavel Kubeček, že má zablokovanou páteř, Radek Bartoň byl v práci a Luděk Holub v zahraničí a tak musel do hry nastoupit Radek Tomíček se zraněným kolenem a na střídačku usedli dorostenci.

Začátek utkání nasvědčoval tomu, že se opět vrátíme k naší hře, hráli jsme v pohybu, dobře kombinovali, vytvářeli si šance a domácí drželi daleko od branky. Ve 4‘ centroval zleva Kuba Kasal a míč zapadl za záda gólmana 0:1, domácí se krom střely z 25‘ do vážnější šance nedostali, ale bohužel naše útočné akce končili buď u brankáře, nebo vedle branky, až ve 36‘ jsme vzadu špatně rozehráli, míč doputoval zpět do našeho pokutového území, kde se podle sudího otřel o ruku obránce, z nařízené penalty se domácí hráč nemýlil 1:1. V závěru první půle ještě mířil nad branku Matouš Novák.

Druhý poločas jsme už trochu polevili a domácím nabídli více prostoru, ale naštěstí i slávistům z Borku chyběla na kopačkách přesnost. Zakončení našich akcí kopírovalo první půli, naši asi největší šanci z 66‘, kdy nahrával Matouš Novák, poslal Radek Tomíček z malého vápna přímo do rukavic brankáře, a tak se pomalu začalo schylovat k pokutovým kopům, které náš zmar v zakončení dovršili, ze čtyř penalt jsme dali pouze jednu a vydolovali tak jeden bod za remízu v základní hrací době.