ZP2020: DBSK A -SK Bakov 5:2

„A“ – přípravné utkání – 8.2.2020


DBSK – BAKOV n. J. 5:2 (1:0)


Branka: 25‘ Šolc Tomáš, 64‘, 67‘ Horák Michal, 81‘ Žovinec Ivan, 90‘ Pavliš Aleš

Sestava: Gereg Roman – Šolc Tomáš, Ježek Petr, Kubeček Pavel (Bíšek Vladimír), Horák Miroslav – Pavliš Aleš (Žovinec Ivan), Horák Michal, Kasal Jakub – Vynikal Petr, Merva Milan – Klíma Ondřej


První přípravné utkání v rámci zimní přípravy jsme odehráli na UMT v Jičíně s Bakovem nad Jizerou, účastníkem I.B třídy. V brance se představil Roman Gereg, do nedávna chytající v FK Dobrovice, ale bydlící v Bousově a dorostenec Ivan Žovinec, který oblékal dres SKP MB a Ledců.

K vidění bylo spoustu nepřesností na obou stranách, ale i hezké kombinační akce. První branka padla ve 25‘., bakovští zahrávali rohový kop, míč získal Aleš Pavliš, založil rychlý útok a po centru Milana Mervy se střelou na zadní tyč nemýlil Tomáš Šolc 1:0. Ve 28‘. skončilo bodlo Kuby Kasala nad brankou, stejně skončily střely Petra Vynikala ve 33‘. a 34‘. Další naši velkou šanci zneškodnil gólman hostí, když vytáhl hlavičku Petra Vynikala. Tutovku neproměnil ve 38‘. Milan Merva, když po centru Aleše Pavliše minul hlavou branku.

V 60‘. bylo srovnáno, hostující Vaněk trefil míč z trestného kopu přesně přes zeď 1:1. O čtyři minuty jsme srovnali, hezkou akci předvedl Kuba Kasal s Michalem Horákem, kdy druhý jmenovaný zkušeně umístil míč k tyči 2:1. V 67‘. si Michal Horák narazil míč s Ondrou Klímou a opět zkušeně poslal míč podél gólmana 3:1. Další branka hostí přišla po hrubé chybě stoperů, kdy míč propadl k osamocenému útočníkovi hostí, který po samostatném úniku v pohodě skóroval 3:2. Na 4:2 zvýšil v 81‘. Ivan Žovinec, který poslal vyraženou střelu od gólmana pohotově do sítě. V 84‘. výborně zasáhl Roman Gereg v naší brance, proti nebezpečné střele bakovského útočníka. O závěrečnou branku se v 90‘. postaral Aleš Pavliš, přehozem se zbavil obránce a stejným způsobem vyzrál i na brankáře 5:2.

Další přípravné utkání sehrajeme v sobotu 15.2. od 10:00, opět na UMT v Jičíně, proti domácímu SK.