I.A.tř.: Pěčice – DBSK 2:0

„A“ – mistrovské utkání – 17.8.2019


TJ SOKOL PĚČICE – DBSK 2:0 (0:0)


Sestava: Hampl Pavel – Šolc Tomáš, Horák Michal, Ježek Petr, Altman David – Pavliš Aleš, Merva Milan, Vynikal Petr, Šolc Jakub – Tomíček Radek, Klíma Ondřej (74’Sítař Adam)

Na střídání: Valdman Sebastián, Kasal Jakub


Ke zraněným Vláďovi Bíškovi a Pavlovi Kubečkovi z minulého utkání, v týdnu ještě přibyl Honza Stejskal, pro nemoc se omluvil David Sedláček a proto musel na lavici ještě ne úplně doléčený Kuba Kasal. Zlepšenou hrou oproti zápasu s MSK jsme do 81. minuty drželi bezbrankovou remízu, ale po trefě Miroslava Hubače ze hry a Jana Flachbarta z pokutového kopu v nastaveném čase, jsme opět bodově vyšli na prázdno.

Utkání jsme začali aktivně, pozorně bránili a dostávali se do šancí, nejvíc Ondra Klíma, který během prvních 14. minut vyslal směrem na gólmana Dufka tři střely. Domácí se do své první příležitosti dostali až ve 22. minutě, ale Pavel Hampl byl na svém místě. V téže minutě střílel do brankáře Kuba Šolc po centru Radka Tomíčka. Největší příležitost první půle ve 32. minutě spálil Radek Tomíček, který po nahrávce Ondry Klímy běžel sám na brankáře, ale obstřelit se mu ho nepodařilo. Další střela Ondry Klímy skončila v záchytné síti mimo branku. Ve 34. a 37. minutě zahrozili domácí, ale vše vyřešil Pavel Hampl. Minutu před poločasovou přestávkou rozehrál trestný kop Michal Horák, míč doputoval k Radkovi Tomíčkovi, jeho střela ale pro gólmana Dufka nebyla nebezpečná.

Ve druhé půli vybídl ke skórování Tomáš Šolc Ondru Klímu, jeho střela hlavou minula cíl. Ojedinělou šancí se blýskli domácí, ale střela po rohu šla hodně mimo. V 73. minutě opět trestný kop v podání Michala Horáka, míč hlavou posunul Petr Vynikal na Radka Tomíčka, který mířil nad. Další hezký trestňák předvedl Michal v 76. minutě, ale bohužel míč rozvlnil jen boční síť. Střídající Adam Sítař vyslal v 79. minutě centr na Radka Tomíčka a opět chyběl jen kousek. V 81. minutě rozjeli domácí postupný útok, míč doputoval až do pokutového území na Mirka Hubače, který osamocený poslal míč pod břevno 1:0. V 85. minutě se ještě do slibné příležitosti opět dostal aktivní Radek Tomíček, míč z jeho kopačky letěl těsně vedle. Druhý gól přidali domácí v nastaveném čase z pokutového kopu 2:0.

V sobotu 24.8. hostíme v dalším derby Rejšice, utkání začíná v 17:00.

Holub Luděk