I.A. tř.: DBSK A – MSK 1:3

„A“ – mistrovské utkání – 10.8.2019


DBSK – MSK 1:3 (0:2)


Branka: 87‘ Ježek Petr

Sestava: Hampl Pavel – Šolc Tomáš, Bíšek Vladimír (18‘ Altman David), Ježek Petr, Hrdý Jan (46‘ Zahrada Lukáš) – Pavliš Aleš, Horák Michal, Vynikal Petr, Stejskal Jan (46‘ Sítař Adam), Merva Milan (71‘ Kubeček Pavel) – Tomíček Radek

Na střídání: Urban Pavel, Hercík Lukáš


Po letní přípravě, kde se celkem dařilo jak herně tak i střelecky, přišel první mistrovský zápas a nešlo vůbec nic. Herně jsme se vůbec nedostali do zápasu a minimum šancí, které jsme si vytvořili, skončily mimo branku, nebo je zlikvidoval Karel Kalčík v brance MSK. Od většího přídělu nás zachránil Pavel Hampl skvělými zákroky.

Tak jak jsme se chtěli prezentovat my od úvodu zápasu na domácím hřišti, to naopak předvedli hosté. Napadali každou naší rozehrávku, hráli jednoduše a rychle dopředu a nutili nás k chybám. Ve 4‘ jsme nechali před vápnem volného Patrika Vegrichta, který tečovanou střelou poslal míč do sítě 0:1. Z inkasované branky jsme si poučení nevzali a čelili dalším protiútokům, první šance šla vedle, se druhou si poradil Pavel Hampl. V 8‘ měl dvě příležitosti Honza Stejskal, pokaždé branku minul. V 15‘ zahrávali hosté rohový kop, dlouhý centr našel osamoceného Martina Sabola a jeho prudká střela si našla cestu do sítě 0:2. Ve 27‘ hlavičkoval Radek Tomíček po centru Petra Ježka, gólman Kalčík vyrazil míč na roh. O deset minut později vznikla podobná situace po centru Michala Horáka, Milan Merva hlavou našel pouze náruč gólmana MSK.

V 55‘ zahrával trestný kop opět Michal Horák a znovu úřadoval Kalčík, míč srazil na roh, po jeho rozehrání střílel nad Adam Sítař. Na druhé straně se vyznamenal Pavel Hampl po trestném kopu Martina Sabola. V další fázi hry jsme měli opět velmi slabou desetiminutovku, kdy jsme Hradiště pustili do třech velkých šancí, jednou nás podržel Pavel Hampl, jednou nás zachránila tyč, a poslední šance šla vedle. Hosté trochu polevili a vytvořili jsme si příležitosti, v 74‘ zahodil velkou šanci Radek Tomíček, v 75‘ trefil boční síť Pavel Kubeček a v 76‘ Adam Sítař nechal vyniknout opět gólmana MSK, který poslal míč na roh. Po jeho rozehrání jsme ve vápně nic nevytěžili, naopak jsme o míč na půlce přišli a hosté z rychlého protiútoku a lobem přes Pavla Hampla zvýšili na 0:3 Pavlem Nohýnkem. O kosmetickou úpravu výsledku se v 87‘postaral Petr Ježek, když střelou z levé strany stanovil konečné skóre na 1:3. Z tohoto utkání si musíme vzít velké ponaučení a do dalších zápasů dát více bojovnosti, zápalu a osobní zodpovědnosti.

V sobotu 17.8. zajíždíme do nedalekých Pěčic, zápas začíná v 17:00.

Holub Luděk

www.dbsk.cz