ZP 2019: Přípravné zápasy DBSK B


SK Polaban Nymburk : DBSK „B“  2:3 (1:0)


Sestava: Stránský – Kollátor, Dajč, Kynčl, Zumr- Ježek, Havel ml.,  Kasal, Šolc M. – Šolc J., Vacek

Střídačka:  Verecký, Novák, Svoboda

Gól:  Šolc J. 56´, 60´, 78´


Třetí a poslední přátelské utkání jsme sehráli v Nymburce na umělé trávě s Polabanem „B“ hrající o postup do Okresního přeboru.

Začátek zápasu patřil domácím, jejich důraz a napadání nám dělalo velké problémy a nedokázali jsme se svými nepřesnostmi dostat takřka přes půli. Tlak Polabanu vyústil již ve 3´ k faulu v našem vápně a nařízený pokutový kop domácí proměnili. Tlak soupeře trval déle jak 20´, poté jsme pomalu začali hru vyrovnávat. Do poločasu jsme ale zahrozili jen dvěma povedenými střelami Jakuba Šolce zhruba z 25m a nastřeleným břevnem Havla ml.

Druhá půle byla o jiném fotbale. My jsme přidali na přesnosti a fotbalovosti a soupeř jakoby odpadnul fyzicky. Ve 49´ šel sám na bránu Šolc Jakub, ale brankář ho vychytal. V 50´ tentýž hráč se po rohu a odraženém míči již nemýlil a srovnal stav zápasu na 1:1. O dvě minuty později opět Jakub Šolc po chybě brankaře střílel těsně vedle. Hned následující minuta a roh přinesla krásnou hlavičku Ježka, bohužel těsně vedle. V 60´ šel opět Jakub Šolc po kolmé přihrávce sám na bránu a s přehledem zakončil. V 65´ střela Vereckého z vápna skončila na břevně a v 70´ střela Havla ml. opět z vápna skončila těsně nad. Do třetice se rozzvonilo břevno v 75´ po krásné střele Šolce Michala z 30m. V 78´ do třetice úřadoval Šolc Jakub a po samostatné akci a kličce brankáři zvýšil naše vedení na 1:3.  Soupeř se za druhý poločas dostal v 80´ poprvé k naší brance a hned se mu povedlo skórovat a snížit na 2:3. O minutu později si Šolc Jakub zopakoval samostatnou akci a kličku brankáři, ale nastřelil jen boční síť. Polaban do konce zahrozil ještě dvakrát, ale náš gólman byl na svém místě a již nedovolil, aby se skóre změnilo.

Druhý poločas byl tedy již z těch povedenějších a snad odpovídající našim cílům, velmi pozitivně překvapili výkony dorostenců a naopak dost zklamalo chování některých dospělých…..


DBSK „B“  : Sokol Březno 1:7 (0:4)


Sestava: Najman – Hercík, Procházka, Kynčl, Zumr- Kollátor., Havel ml.,  Zahrada, Svoboda – Šolc J., Šolc M.

Střídačka:  Doležal, Myška

Gól:  Svoboda 62´


Druhé přátelské utkání jsme sehráli opět v Jičíně na umělé trávě se soupeřem z Března. Minule jsme dali hodně gólů a přehráli soupeře, tento přátelák byl pravým opakem a asi úplně ve všem jsme byli ti druzí, přehráli nás rychlostí, v osobních soubojích a i fotbalovostí. Nemohlo to pak skončit jinak, než zaslouženým debaklem..

Od začátku na nás soupeř nastoupil a nepustil nás skoro přes půlku a již v 11´ jsme prohrávali po chybě na kraji obrany a rychlým náběhem do vápna. V 25´ po rychlém protiútoku a lobem přes našeho gólmana to bylo 0:2. Do poločasu jsme pak dostali ještě dva góly v 33 a 40´. My jsme se za první poločas dostali asi jen do dvou šancí, kdy největší nevyužil střelou z malého vápna Šolc Jakub.

Druhý poločas byl obdobou prvního a soupeř byl o třídu lepší a v 58´ zvýšil již na 0:5. Jediný náš čestný úspěch zaznamenal svým prvním gólem za tým mužů dorostenecký Jakub Svoboda. Do konce zápasu jsme pak inkasovali ještě dvakrát a to v 75 a 77 minutě.


DBSK „B“  : FK Dlouhá Lhota 11:4 (6:1)


Sestava: Najman, Kollátor, Dajč, Kynčl, Zumr, Šolc J., Havel ml., Kasal, Stejskal, Kubeček, Šolc M.

Střídačka:  Havel st.

Gól:  Šolc J. 7´, 14´, 16´, 68´, 75´, 82´; Stejskal 24´, 61´; Kasal 34´; Šolc M. 36´; Havel ml. 54´


První přátelské utkání před zahájením jarní sezony jsme sehráli v Jičíně na umělé trávě se soupeřem z Dlouhé Lhoty. 

První gól na sebe nenechal dlouho čekat a již v 7´ po akci z vlastní půle a pěkné kolmé přihrávce využil svoji rychlost Šolc Jakub a sám proti brankáři bez problémů uspěl. Tentýž hráč ještě rozvlnil síť hostů dvakrát během dalších 9 minut. Poté se soupeř dvakrát dostal blíže k naší bráně a po chybě v naší obraně v 17´ snížil na 3:1. Do poločasu jsme ale přidali další 3 góly a soupeře min. v přechodové fázi do útoku jednoznačně přehrávali.

Druhá půle byla hodně podobná z naší strany, co se útočné fáze týkalo, za to jsme malinko více chybovali v obranné fázi a nechávali více otevřená vrátka, než by bylo dobré. A tak jsme dovolili soupeři vstřelit 3 góly v 55, 64 a 85´. Nicméně jsme dalších 5 přidali a zápas tak skončil s dosti divokým skórem. 

Přejme si, aby takovéto hody byly i v dalších utkáních a hlavně aby se tak střelecky dařilo i v mistrovských utkáních…