ZP 2019: Hrádek – DBSK A 3:1

„A“ – přípravné utkání – 16.2.2019


TJ SLOVAN HRÁDEK NAD NISOU – DBSK 3:1 (1:1) 


Branka: 14‘ Klíma Ondřej

Sestava: Najman Jiří – Šolc Tomáš, Bíšek Vladimír, Kubeček Pavel, Ježek Petr – Tomíček Radek, Vynikal Petr, Koštíř Marek, Kasal Jakub – Klíma Ondřej, Sítař Adam – (Veikko Shalimba, Stejskal Jan, Merva Milan, Altman David)


Další přípravné utkání jsme sehráli na UMT Slovanu Liberec s Hrádkem nad Nisou, účastníkem krajského přeboru.

Hned v úvodu se do šance dostali domácí, dobře zasáhl Jirka Najman, ve 12‘ postupoval na branku Ondra Klíma, střelu poslal do brankáře, ve 14‘ se ale už nemýlil, a po přihrávce Petra Ježka pálil nechytatelně pod břevno 0:1. Další fázi utkání nepříjemně ovlivnilo zranění domácího hráče, který špatně došlápl. Dvacet minut se nehrálo, neboť se nepodařilo sehnat nosítka a hráč musel čekat na příjezd záchranky přímo na hrací ploše. Původní podezření na zlomeninu lýtkové kosti se nepotvrdilo, ale přetržené vazy v kotníku i tak hráče do jarní části soutěže nepustí. Protože hned po nás byl další zápas, tak se dohrálo pouze deset minut z první půle, domácí vyrovnali po rohu těsně před koncem poločasu.

Ve 49‘ poslal Ondra Klíma trestný kop z hranice pokutového území do náruče brankáře. Nám se nedařilo nabrat tempo z úvodu zápasu, domácí byli lepší v napadání a držení míče a tak měli i více šancí. V 57‘ se prodral útočník Hrádku mezi stopery a lobem přehodil vyběhnutého Jirku Najmana, o deset minut později jsme na 1:3 dostali z trestného kopu. V 68‘ měl velkou šanci Honza Stejskal, domácího útočníka nenapodobil a lobem poslal míč vedle branky. Koncem utkání ještě prověřil gólmana střelou Radek Tomíček.

Tento týden nás čekají tři přípravná utkání, ve středu od 18:00 v Nové Pace, v pátek od 18:00 v Českém Dubu proti Višňové a v sobotu v Benátkách od 17:00 proti Chotětovu.

Holub Luděk