ZP 2019: DBSK A – SK Kosmonosy 1:0

„A“ – přípravné utkání – 2.2.2019


SK KOSMONOSY – DBSK 0:1 (0:1)  


Branka: 35‘ Tomíček Radek

Sestava: Hampl Pavel – Šolc Tomáš, Bíšek Vladimír, Ježek Petr, Hrdý Jan (Altman David) – Tomíček Radek, Vynikal Petr, Koštíř Marek, Kasal Jakub – Klíma Ondřej (Šolc Jakub), Sítař Adam (Veikko Shalimba)


Druhý přípravný zápas jsme sehráli v Boleslavi na Pastelce, proti našemu soupeři z A třídy SK Kosmonosy.

Do první šance se dostal v 10‘ Radek Tomíček, míč nasměroval jen do boční sítě, po něm střílel Ondra Klíma, Martin Sýkora v brance Kosmonos míč vytáhl na roh. Poté se do dvou šancí dostali kosmonoští, jednou minuli branku, podruhé zasáhl Pavel Hampl. Ve 25‘ obrana domácích faulovala Adama Sítaře, ale nařízenou penaltu zlikvidoval Márovi Koštířovi Martin Sýkora. Další naše šance z kopačky Ondry Klímy skončila opět v boční síti, ve 32‘ vypálil Radek Tomíček, míč vyrazil Martin Sýkora ke Kubovi Kasalovi a ten přestřelil prázdnou branku, další střelu do brankáře předvedl Adam Sítař ve 34‘. Ve 35‘ našel Mára Koštíř dloubákem za obranu volného Radka Tomíčka a ten nedal domácímu brankářovi šanci 0:1.

Do druhé půle poslal kosmonoský trenér na hřiště zcela čerstvou desítku hráčů, náš tlak ale nepolevil, a tak hned první střelou v 53‘ provětral Radek Tomíček Martina Sýkoru, ten jeho pokus vyrazil na roh, po rohu se opět k míči dostal Radek, ale hlavou minul branku. Pěknou střelu těsně vedle branky předvedl v 57‘ Adam Sítař, o minutu později ho napodobil aktivní Radek Tomíček. V 59‘ se do šance dostali kosmonoští, ale po naší špatné rozehrávce letěl míč nad branku, další dvě střely domácích šly mimo branku a jednu výborně chytil Pavel Hampl. V 73‘ střela Davida Altmana minula branku, Kuba Kasal o minutu později dopadl stejně a zrovna tak v 76‘ Adam Sítař. V 85‘ rozhodčí nařídil druhou penaltu po faulu na Radka Tomíčka, míč si na bílý puntík postavil Veikko Shalimba, ale jen těsně minul branku.

Další přípravné utkání sehrajeme v sobotu 16.2. od 15:00 na UMT Slovanu Liberec s Hrádkem nad Nisou, účastníkem krajského přeboru.

Holub Luděk