ZP 2019: FC Vrchlabí – DBSK A 2:1

„A“ – přípravné utkání – 24.1.2019


FC VRCHLABÍ (krajský přebor) – DBSK 2:1 (0:0)


Branka: 60‘ Klíma Ondřej

Sestava: Najman Jiří – Šolc Tomáš, Kubeček Pavel, Klíma Ondřej, Ježek Petr – Tomíček Radek, Vynikal Petr, Koštíř Marek, Kasal Jakub – Veikko Shalimba, Sítař Adam

Na střídání: Pavliš Aleš  


Na první přípravný zápas jsme se vydali do Krkonoš, kde jsme změřili síly s domácím FC Vrchlabí, účastníkem přeboru Královéhradeckého kraje. Vlivem pracovních povinností, nemocem a zraněním, jsme k utkání odcestovali se 12 hráči, ale vzhledem k tomu, že se venkovní teplota pohybovala kolem -6°C, střídající hráč nemusel dlouho mrznout.

Utkání nabralo hned od začátku slušné tempo, ale první větší šance přišla až v 16‘, kdy Kuba Kasal z levé strany mířil jen do boční sítě, po hezké akci orazítkoval ve 27‘ Petr Vynikal střelou z vápna tyč, domácí se snažili o rychlé protiútoky, ty většinou končili u našich stoperů nebo dlouhé míče posbíral Jirka Najman. Ve 36‘ šel z levé strany sám na branku Kuba Kasal, ale míč poslal do padajícího brankáře, o dvě minuty později v podobné pozici minul branku Radek Tomíček. Domácí v průběhu první půle zahrávali sérii rohových kopů, se kterými si naši hráči poradili. Ve 42‘ Ondrou Klímou zahraný trestný kop z hranice pokutového území skončil těsně mimo branky.

To, co se nepovedlo Ondrovi závěrem prvního poločasu, to domácímu střelci na začátku druhého ano. Ve 49‘ míč z trestného kopu skončil v naší síti 1:0. V 50‘ střela Marka Koštíře skončila vedle branky, vrchlabská šance v 56‘ také minula cíl. O minutu později centroval zleva Adam Sítař, ale Radek Tomíček netrefil hlavou míč ideálně a přestřelil prázdnou branku. V 57‘ dlouho váhal s rozehrávkou Jirka Najman, o míč přišel a na útočníka domácích zívala prázdná branka 2:0. Snížení zařídil hlavou Ondra Klíma, v 60‘ rozehráli rohový kop Marek Koštíř a Kuba Kasal, Marek centrem našel Ondru a bylo to 2:1. V 62‘ Radek Tomíček poslal míč do boční sítě, střely Adama Sítaře ze 75‘ mířily nad, v 78‘ svoje sólo Radek Tomíček neproměnil a v 82‘ nastřelil tyč, poslední šance domácích v 85‘ šla také vedle branky.

Druhé přípravné utkání nás čeká v sobotu 2.2, od 13:30 v MB na Pastelce proti SK Kosmonosy.

Holub Luděk