Zdařilý vstup B týmu do okresu

1.kolo OP – 26.8.2018


DBSK „B“  :  TJ TJF Čechie Čejetice  6:1 (2:0)


Sestava: Najman, Oudrnický, Klíma, Zahrada, Kynčl, Polák, Kasal, Havel ml., Pechánek, Tomíček, Šolc J.

Střídačka: Šolc M., Kollátor, Zumr, Dajč, Vacek

Gól:  Šolc J. 20´, 38´, 63´, Šolc M. 53´, Tomíček 60´, 69´


První domácí utkání v Okresním přeboru na půdě Obrub jsme odehráli proti soupeři z Čejetic. Zápas se nám povedl a hned na poprvé jsme utrhli všechny tři body, i když soupeř byl minimálně první půli zcela vyrovnaným mužstvem.

První půli jsme zahájili dobře a hned od začátku jsme si vytvořili menší tlak a i drobné šance. Tento tlak ale během několika minut pominul a byl to naopak soupeř, který si vypracoval několik příležitostí. Naštěstí pro nás byla jejich koncovka nepřesná. Skóre tak otevřel ve 20´ Šolc J., po samostatné akci a střelou zeza vápna k tyči. Ve 38´ pak vybojoval ve vzdušném souboji míč Havel ml., ten našel Šolce Jakuba, který opět zužitkoval samostatnou akci a i podklouznutí obránce hostí a kličkou brankáři zakončoval do prázdné branky na 2:0.

Začátek druhé půle nám ale opět nevyšel a inkasovali jsme hned v úvodu ve druhé minutě po trestném kopu, který směřoval na hranici velkého vápna a odražený míč od našich obránců se dostal k úplně osamocenému protihráči na desítku, který zasunul podél našeho gólmana. I když začal soupeř po vstřeleném gólu ještě aktivněji než doposud a opět si vytvořil několik šancí, tak jsme dávali góly už jenom mi a to hned ve 53´ po rohovém kopu se míč odrazil na malé vápno k Šolcovi Michalovi a ten hlavou zvýšil na 3:1. V 60´ Polák velmi dobře presoval na půli, vybojoval míč, nahrál Tomíčkovi a ten prošel až do vápna a zakončil po zemi podél brankáře. O tři minuty později po našem rohu prošel tečovaný míč až na zadní tyč a tam osamocen Šolc J. měl velmi snadnou úlohu zakončit hlavou a završit svůj hattrick. Konečnou tečku skóre zápasu i přes nastřelené další tři tyče Kasalem a Tomíčkem, udělal Tomíček, který v 69´ se prodral důrazně do vápna, kde byl faulován a sám postižený s přehledem proměnil nařízený pokutový kop.


komentář: Petr Havel