Stará garda vítězně v Městci Králové.

„SG“ – přátelské utkání – 01.06.2018


SG Městec Králové – SG DBSK 1:4 (1:2)


Branky DBSK: Hruška Luděk, Vacek Pavel, Šolc Michal, Boček Mirek

Nastoupili: Urban Pavel – Ječný František, Švec Marek, Kosina Jiří, Kobrle Petr, Blažek Josef, Havel Petr, Vacek Pavel, Kubeček Pavel, Boček Miroslav, Nechánský Petr, Hruška Luděk, Šolc Michal


V pátečním odpoledni nasměroval manager staré gardy své ovečky až na vzdálené Nymbursko, konkrétně do Městce Králové. Zde jsme se kdysi utkali s místním prvním týmem v I.B.třídě. Čekal nás útulný areál s natěšenými starými pány Městce. Ti si ale museli chvíli počkat, než se všichni členové naší squadry probili do cíle.

Zápas začal náporem Bousova a už v 5´jsme vedli 1:0 – Jirka Kosina potáhl míč po pravé straně,  jeho nadýchaný centr si našel hlavu Suttona Hrušky, který nasměroval balón k pravé tyči domácí svatyně. Po zdařilém úvodu se zdálo, že skóre bude pohodlně narůstat. Domácí se ale záhy oklepali, zpřesnili hru a začali zlobit. V 15´bylo srovnáno, domácí útočník postupoval z úhlu k naší brance a překvapivou pumelicí pod břevno srovnal skóre. Do poločasu se střídaly šance na obou stranách a poločasové vedení nám zajistil Vacanův přesný kop z 20 metrů. 

Ve druhé půli se hrál pohledný fotbal z obou stran s naší mírnou převahou. Tu jsme korunovali dvěma brankami, nejprve zblízka doklepával Šoly na 3:1, poté se po úniku prosadil Míra Boček a uzavřel na konečných 4:1 v náš prospěch. Domácí měli několik tutovek v našem vápně, ale buď bravurně zasáhl Urby, nebo se domácí potýkali s nepřesností.

Pěkné utkání s akcemi na obou stranách se muselo divákům líbit. Domácí byli fotbalovým a slušným soupeřem.