SG: Benátky nad síly SG DBSK

„SG“ – přátelské utkání – 08.04.2018


SG Benátky nad Jizerou – SG DBSK 5:2 (3:1)


Branky DBSK: 35‘ Buriánek Miroslav, 82‘ Dajč Lukáš

Nastoupili: Vynikal Jakub – Švec Marek, Kosina Jiří, Kobrle Petr, Havel Jakub, Urban Pavel, Dajč Lukáš, Boček Miroslav Karn Milan, Nechánský Petr, Buriánek Miroslav, Hruška Luděk, Bláha Karel


Tréninkové zimní neděle na „umělce“ konečně vystřídal i fotbalový zápas, tentokráte proti Staré gardě Benátek nad Jizerou. V týdnu jsme rozjeli středeční fotbálky na stadionu (18 h) a v neděli se vypravili k utkání na umělé trávě v Benátkách.

Před zápasem určil manager rozestavení 3-4-3 a chvíli se pozdávalo, že tato taktika přinese kýžené ovoce. Hrál se vyrovnaný fotbal, přesto ale byli domácí nebezpečnějším týmem. Hrozili svými rychlými brejky a po dvou z nich se ujali vedení 2:0. Naše hra byla více nepřesná a kostrbatá, ale i tak za pár okamžiků zabojoval v domácím vápně Míra Buriánek a balon poslal nekompromisně ranou podél brankáře – 1:2. V závěru poločasu domácí přeci jen ještě o jednu branku odskočili na poločasových 1:3.  

Dění v druhé půli se odehrávalo převážně na polovině Benátek, nátlakovou hrou jsme si vypracovali několik šancí, ale ani jedna přiležitost neskončila brankou v domácí síti. Soupeř spoléhal na brejky a přesnější kombinací přidal další zásah. V závěru zápasu posunul Karn před brankou na Dajče a ten do protipohybu brankáře upravil na 2:4. Konečné slovo měl ale soupeř, který po další brejkové kombinaci zvýšil na konečných 2:5.