DBSK – SK Benátky n. J. „B“ 4:1 (3:0)

Branky: 18‘ Klíma Ondřej, 20‘ Sedláček David, 24‘, 50‘ Koštíř Marek

Sestava: Sýkora Martin – Holub Luděk (63‘ Hercík Lukáš), Kubeček Pavel, Vynikal Petr, Hrdý Jan – Kasal Jakub, Merva Milan (76‘ Pavliš Aleš), Šolc Tomáš – Koštíř Marek (58‘ Šolc Jakub), Sedláček David (85‘ Shalimba Veikko) – Klíma Ondřej

Vzhledem k jarnímu výsledku z minulé sezóny s tímto soupeřem (5:0), panovala trochu nejistota, co na nás hosté vybalí tentokrát. Už před zápasem bylo jasné, že nenastoupí Láďa Bíšek, který se podrobil drobné operaci, Matouš Novák, který byl na dovolené a Radek Tomíček, zraněný z prvního utkání, těsně před začátkem se omluvil Radek Bartoň pro střevní potíže a tak museli na střídačku opět usednout dorostenci, kteří dohráli předzápas a také premiérově Veikko Shalimba.

Hned v první šanci se ocitl ve 4‘ David Sedláček, ale trefil brankáře, v 5‘ dobře střílel Mára Koštíř, míč po teči skončil na rohovém kopu, v 15‘ se zastřeloval Ondra Klíma, jeho hlavičku kryl gólman, v 18‘ se už nemýlil, přihrávku od Davida Sedláčka poslal přesně k tyči 1:0, ve 20‘ zachytil špatnou rozehrávku Ondra Klíma a řítil se sám na benáteckou branku, nahrávkou ještě hledal Máru Koštíře, mezi tím se stačila obrana Benátek zformovat a tak nastala přestřelka s cílem dostat míč do branky, až teprve David Sedláček s tečí obránce procedil míč do sítě 2:0. Ve 24‘ přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Marka Koštíře Milan Merva 3:0, těsně před koncem první půle se ve vyložené šanci ocitl Ondra Klíma, ale jeho nahrávka na Máru Koštíře byla dlouhá.

Začátkem druhého poločasu jsme podcenili útok hostí a Štěpán Krýda snížil na 3:1, tato branka nás dlouho mrzet nemusela, hned po rozehrání poslal dlouhý míč k brance soupeře Petr Vynikal, Ondra Klíma ho prodloužil na Máru Koštíře, který sice nadvakrát, ale přesto překonal gólmana Benátek 4:1. V 54‘ centroval Kuba Kasal na hlavu Ondry Klímy, ten našel jen rukavice Lukáše Jíry v brance soupeře, v 59‘ se ocitl ve velké šanci Jakub Šolc, ale míč netrefil přesně, podobnou akci pak zopakoval v 67‘ a v 74‘ nastřelil tyč, v 79‘ neproměnil svoje sólo Tomáš Šolc. Poslední zajímavá situace utkání vznikla v 84‘ před naší brankou, hosté zahráli trestný kop a míč směřující do branky vytáhl na břevno Martin Sýkora.